Pagina 1 din 6
MX System
Scris: 21-Aug-2003, 18:13:34
de chibiMox
vreau sa aduc in fata voastra un MOD care personal mi-a placut mult:
MX-System
URL: http://www.mx-system.com
[o] Este de fapt o colectie de MODuri intretinute de un sistem modular, usor de istalat, usor de folosit care sa transforme un forum intr-un portal.
[o] Adminul are posibilitatea sa creeze si sa administreze pagini impartite in module structurate pe coloane ceea ce ii da o libertate mare din punct de vedere al layout-ului.
[o] Instalarea modulelor se face foarte usor .. gata cu find-replace sau find-add_before/after .. este suficient uploadul modului la locul potrivit si restul se face din admin panel.
[o] Vine deja cu module frecvent folosite ca
- statistics
calendar
download
image galery
...
merita incercat
Enjoy
PS: kiar daca nu-i inca final puteti vedea si o implementare autohtona pe
Portalul Comunitatii RoAnime
Scris: 21-Aug-2003, 21:49:08
de dorin
E Super

Ne dai si alte detalii

Din cate observ interfata e in engleza. Nu exista si in limba romana

Este probabil o provocare pentru comunitatea
http://www.phpbb.ro/ 
Nu mi-e foarte clar daca merge si cu phpBB 2.0.6

Scris: 22-Aug-2003, 11:32:34
de chibiMox
Ba avem o versiune cu diacritice de care s-a ocupat unul dintre membri dar care nu a fost testata prea mult:
19,701 bytes in 8 files
lang_romanian.zip
lang_romanian_album.zip
lang_romanian_calendar.zip
lang_romanian_lastmsgpost.zip
lang_romanian_links.zip
lang_romanian_news.zip
lang_romanian_statistics.zip
lang_romanian_weather.zip
Unde sa le trimit ?

Scris: 22-Aug-2003, 16:24:40
de dorin
Unde sa le trimit ?

Daca nu le poti pune aici, pune pe server ftp ceva sau prin email> Vezi pe MP

Scris: 22-Aug-2003, 17:55:14
de dorin
dorin scrie:
Nu mi-e foarte clar daca merge si cu phpBB 2.0.6

Am testat si merge cu phpBB 2.0.6.

Mai raman eventualele bug-uri ce ar putea fi

Scris: 25-Aug-2003, 14:14:03
de chibiMox
Ti le-am trimis, Dorin .. mai zi-mi ceva .. io am testat MODu pe AS si ca orice host free are unele functii php restrictionate .. Zi-mi daca ai folosit modulu de NEWS si download pt ca cel putin ala de News mi se pare o metoda foarte eleganta sa intretii un block de stiri
Scris: 25-Aug-2003, 16:37:45
de mihaitza
Singura funcţie restricţionată la as.ro este mail() din câte ştiu eu!
Scris: 25-Aug-2003, 17:46:01
de dorin
chibiMox scrie:Ti le-am trimis, Dorin .. mai zi-mi ceva .. io am testat MODu pe AS si ca orice host free are unele functii php restrictionate .. Zi-mi daca ai folosit modulu de NEWS si download pt ca cel putin ala de News mi se pare o metoda foarte eleganta sa intretii un block de stiri
Multumesc chibiMox ! Astazi le-am primit, dar din pacate saptamana asta am de finalizat o lucrare si nu stiu daca o sa reusesc sa testez ceva, poate doar local.
Daca intre timp nu le testeaza nimeni o sa revin.

Ah, sa nu uit

pentru doritori sa testeze si sa ne spuna parerile lor, vedeti
AICI
Asta doar pana in momentul in care admin-ul acestui forum va dori sa le puna aici unde cred ca le este locul.
Traduceri în românã de Radu (
trexr@hotmail.com).
Scris: 26-Aug-2003, 19:37:05
de chibiMox
mihaitza scrie:Singura funcţie restricţionată la as.ro este mail() din câte ştiu eu!
din cate mai tiu eu nu se poate face OPEN(URL) iar MS-System are un modul de stiri care incearca sa deschida un RSS, sa-l parseze si apoi sa-l afiseze intr-un anumit format .. rezultatele le puteti vedea si pe
pagina lor de test : StockMarket, News, BoxOffice, AmazonBooks .. Alt modul care prelucreaza informatii online este modulul WEATHER dar se pare ca acesta foloseste alte functii care totusi merg.
Scris: 27-Aug-2003, 08:22:09
de mihaitza
Eu mă refeream că un forum normal poate funcţiona perfect pentru că numai funcţia mail() nu funcţionează din ce foloseşte forumul, nu am folosit acest MX System niciodată!